Inspiracje to natchnienie, twórczy zapał, wena, to wszystko to czym i jak wpływamy na siebie oraz innych, nienachalnie, odkrywczo, zachęcająco.

Inspiracje LiderShe to nasze codzienne życie zawodowe i rodzinne, ale także nasze pasje i marzenia. To te piękne i interesujące fragmenty naszego życia, które dają nam znać, że mamy apetyt na więcej. Każda z członkiń LiderShe robi to na swój wspaniały i wyjątkowy sposób. Tą wyjątkowością, tak rozumianych inspiracji, dzielimy się regularnie między sobą na spotkaniach Stowarzyszenia LiderShe, a w tym miejscu chcemy się dzielić (od czasu do czasu) także z Wami. Będzie to naszą wielką radością, gdy będą inspirujące dla Was przynajmniej tak bardzo, jak były i są dla nas!

Dziś w murach Uczelni Leona Koźmińskiego nasze koleżanki ze Stowarzyszenia LiderShe dyskutowały z grupą 50 przedstawicielek FKA Association of Women Business Leaders in Iceland na temat wyzwań, barier i szans na rynku zawodowym kobiet w Polsce i Islandii. (więcej…)

To już 6 lat i jednocześnie VII edycja przed nami, kiedy jedna z naszych wspaniałych członkiń, Zofia Dzik, zainicjowała projekt: Dwie Godziny dla Rodziny.

W życiu bardzo „pracowym”, nierzadko korporacyjnym, potrzebujemy,  ba –  nawet bardzo potrzebujemy miejsca, gdzie dostajemy i dajemy miłość, akceptację, czujemy się bezpiecznie, mamy do siebie zaufanie…. Czy jest inne miejsce na świecie, poza rodziną, gdzie łączymy te wszystkie elementy? A czy zawsze tak samo intensywnie i z taką samą pieczołowitością dbamy o to miejsce, które tyyyyyyleeeee nam daje?

Akcja Dwie Godziny dla Rodziny jest kampanią społeczną na rzecz budowania, wzmacniania, rozbudowywania lub odbudowania głębokich relacji rodzinnych, aby być razem, a nie obok siebie.

Jesteśmy szczęśliwe, że już 3 raz z rzędu Stowarzyszenie LiderShe jest partnerem tej akcji. Jesteśmy dumne, że pomysłodawczyni tego wspaniałego pomysłu, to nasza członkini, która codziennym zaangażowaniem daje dowód, że można łączyć sprawy osobiste z zawodowymi, bez straty dla każdej z nich. Zosiu, jesteśmy z Tobą, wspieramy i trzymamy kciuki za tę i za wszystkie kolejne edycje!!

A tu zapraszamy do strony akcji, gdzie można przeczytać więcej szczegółów o tym pomyśle i akcjach towarzyszących.

zdj. Maraton Warszawski 2018

Pomaganie cieszy, prawda? Najlepiej wśród naszych członkiń może o tym opowiedzieć p. Aleksandra Rzerzutko, która swoją pasję do biegania zamienia w złoto – może jeszcze nie w złoto olimpijskie, ale z czasem? Kto wie?!

Akcja Maraton Warszawski Biegam Dobrze podczas 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego znów wypadła na medal! Rekordzistką zbiórek okazała się Olę Rzeszutko, która zebrała ultramaratońską fortunę dla Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie oraz Leonidas z Fundacji Spartanie Dzieciom.

Pani Aleksandra Rzerzutko biegała już dla wcześniaków, a dla osób chorujących na raka podjęła się nie tylko wyczynów w zbiórce $$$ na rzecz potrzebujących, ale również pokonuje swoje mniejsze i większe słabości – np. ćwiczy stanie na rękach. A im większa kwota zebrana na ten szczyny cel, tym dłużej obiecała „wystać”.

No to trzymamy kciuki, za to stanie na rękach bez/z kciukami. A przede wszystkim za wszelkie osiągnięcia w pokonywaniu raka!

Chcesz zobaczyć materiał z nasza bohaterką, no to klik.

W dniu tak szczególnym nie sposób odnieść się do tematu kobiet. My przyjrzeliśmy się cechom, w których kobiety liderki maja przewagę nad mężczyznami.

W oparciu badania J. Folkman’a i J.Zenger’a, przeprowadzonych na grupie 7280 liderów, pracujących dla topowych i najbardziej innowacyjnych organizacji na świecie (publicznych, prywatnych, komercyjnych, działających lokalnie jak i międzynarodowych).

Wśród liderów nadal przeważają mężczyźni większość liderów (68%), a im wyższe stanowisko, tym większy ich odsetek.

Tymczasem, wśród 16 cech wskazanych przez badanych, jako cechy dobrego przywódcy, w 12 kobiety były oceniane wyżej od mężczyzn. W kolejnych 3 były ocenione tak samo, zaś w tylko w jednej słabiej od panów. Do 5 najmocniejszych cech, w których kobiety były oceniane wyżej należą: podejmowanie inicjatywy, dążenie do samorozwoju, prawość i uczciwość, dążenie do realizacji wyników, dbałość o rozwój innych. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat mitów nt. kobiet w biznesie i cech liderów, tu znajdziesz więcej.

Czy wiecie, że tak naprawdę to cyfryzacja postawiła klienta a nie produkt w centrum zainteresowania?

Okazuje się, że obecnie w zasadzie każda i każdy z nas ?kształtuje rynek?. To my (klientki i klienci) uczymy przedsiębiorców ? to oni muszą nauczyć się nas, jeśli chcą abyśmy coś od nich kupiły/kupili. Co więcej powinni spojrzeć na nas w sposób holistyczny i znaleźć z nami co najmniej pięć elementów styku, jeśli chcą, aby ich marka była w obszarze naszego zainteresowania.

Jak zauważa nasza członkini – ?guru? w temacie cyfryzacji: Bożena Leśniewska, nie wszystkie przedsiębiorstwa są już na etapie rozumienia tej fundamentalnej zmiany jednak zmiana jest nieunikniona. O zmianie relacji firma ? klient, a także o wzrośnie znaczenia e-sprzedaży więcej w wywiadzie z Bożeną TUTAJ.

Mentoring, partnerska relacja między „mistrzem” a „uczniem” zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału ucznia.

W Stowarzyszeniu LiderShe wiele z naszych członkiń angażuje się w ten rodzaj programów rozwojowych.

Ewa Dąbrowska, jako mentor wspiera rozwój „młodszych stażem zawodowym? kobiet. Obecnie bierze udział w kilku programach:

-program między korporacjami,

-program wewnętrzny oraz

-programy otwarte dla „wszystkich” kobiet.

Jak sama mówi : „To świetne inicjatywy – zarówno dla Mentee jak i Mentora. Mentee może czerpać inspirację z doświadczenia Mentora, zadawać pytania, radzić się. Dla mnie jako Mentora to ogromna radość widzieć, że Mentee czerpie motywację, nabiera pewności siebie i wiary że można.  Dla mnie mentoring to taka iskra zapłonowa, bo w każdej z nas jest ogromny potencjał, tylko w pędzie codziennych prac gubimy odpowiedź na kluczowe pytanie co ważne dla nas i czego chcemy?”.

Czy zastanawiacie się czasem, jaki jest cel powoływania rad nadzorczych?

Część z naszych Pań już zasiada w radach lub myśli o wejściu do nich. Ostatni rok przyniósł szereg regulacji, które wymuszą profesjonalizację rad nadzorczych, działających w jej ramach komitetów  i stworzą też dużo większą przestrzeń do tego, aby rady były zasilane merytorycznymi członkami. Rola Przewodniczącego Rady staje się kluczowa, jako łącznika między akcjonariuszami, a zarządem. Przewodniczący staje się także osobą definiującą  standardy pracy rady, standardy wobec oczekiwanych informacji, a przede wszystkim standardy komunikacji, zarówno wewnątrz rady, jak i z zarządem.

Zofia Dzik, 20 czerwca 2017, wzięła udział i współprowadziła spotkanie w ramach Forum Rad Nadzorczych i GPW, poświęcone roli przewodniczących rad nadzorczych, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru strategii.

Tu możecie przeczytać więcej o tym wydarzeniu.