Stowarzyszenie wyjątkowych kobiet – kobiet liderów.
Inspiracje to natchnienie, twórczy zapał, wena, to wszystko to czym i jak wpływamy na siebie oraz innych, nienachalnie, odkrywczo, zachęcająco.
Inspiracje LiderShe to nasze codzienne życie zawodowe i rodzinne, ale także nasze pasje i marzenia. To te piękne i interesujące fragmenty naszego życia, które dają nam znać, że mamy apetyt na więcej. Każda z członkiń LiderShe robi to na swój wspaniały i wyjątkowy sposób. Tą wyjątkowością, tak rozumianych inspiracji, dzielimy się regularnie między sobą na spotkaniach Stowarzyszenia LiderShe, a w tym miejscu chcemy się dzielić (od czasu do czasu) także z Wami. Będzie to naszą wielką radością, gdy będą inspirujące dla Was przynajmniej tak bardzo, jak były i są dla nas!
Dziś w murach Uczelni Leona Koźmińskiego nasze koleżanki ze Stowarzyszenia LiderShe dyskutowały z grupą 50 przedstawicielek FKA Association of Women Business Leaders in Iceland na temat wyzwań, barier i szans na rynku zawodowym kobiet w Polsce i Islandii. (więcej…)
To już 6 lat i jednocześnie VII edycja przed nami, kiedy jedna z naszych wspaniałych członkiń, Zofia Dzik, zainicjowała projekt: Dwie Godziny dla Rodziny.
W życiu bardzo “pracowym”, nierzadko korporacyjnym, potrzebujemy, ba – nawet bardzo potrzebujemy miejsca, gdzie dostajemy i dajemy miłość, akceptację, czujemy się bezpiecznie, mamy do siebie zaufanie…. Czy jest inne miejsce na świecie, poza rodziną, gdzie łączymy te wszystkie elementy? A czy zawsze tak samo intensywnie i z taką samą pieczołowitością dbamy o to miejsce, które tyyyyyyleeeee nam daje?
Akcja Dwie Godziny dla Rodziny jest kampanią społeczną na rzecz budowania, wzmacniania, rozbudowywania lub odbudowania głębokich relacji rodzinnych, aby być razem, a nie obok siebie.
Jesteśmy szczęśliwe, że już 3 raz z rzędu Stowarzyszenie LiderShe jest partnerem tej akcji. Jesteśmy dumne, że pomysłodawczyni tego wspaniałego pomysłu, to nasza członkini, która codziennym zaangażowaniem daje dowód, że można łączyć sprawy osobiste z zawodowymi, bez straty dla każdej z nich. Zosiu, jesteśmy z Tobą, wspieramy i trzymamy kciuki za tę i za wszystkie kolejne edycje!!
Pomaganie cieszy, prawda? Najlepiej wśród naszych członkiń może o tym opowiedzieć p. Aleksandra Rzerzutko, która swoją pasję do biegania zamienia w złoto – może jeszcze nie w złoto olimpijskie, ale z czasem? Kto wie?!
Pani Aleksandra Rzerzutko biegała już dla wcześniaków, a dla osób chorujących na raka podjęła się nie tylko wyczynów w zbiórce $$$ na rzecz potrzebujących, ale również pokonuje swoje mniejsze i większe słabości – np. ćwiczy stanie na rękach. A im większa kwota zebrana na ten szczyny cel, tym dłużej obiecała “wystać”.
No to trzymamy kciuki, za to stanie na rękach bez/z kciukami. A przede wszystkim za wszelkie osiągnięcia w pokonywaniu raka!
Chcesz zobaczyć materiał z nasza bohaterką, no to klik.
W dniu tak szczególnym nie sposób odnieść się do tematu kobiet. My przyjrzeliśmy się cechom, w których kobiety liderki maja przewagę nad mężczyznami.
W oparciu badania J. Folkman’a i J.Zenger’a, przeprowadzonych na grupie 7280 liderów, pracujących dla topowych i najbardziej innowacyjnych organizacji na świecie (publicznych, prywatnych, komercyjnych, działających lokalnie jak i międzynarodowych).
Wśród liderów nadal przeważają mężczyźni większość liderów (68%), a im wyższe stanowisko, tym większy ich odsetek.
Tymczasem, wśród 16 cech wskazanych przez badanych, jako cechy dobrego przywódcy, w 12 kobiety były oceniane wyżej od mężczyzn. W kolejnych 3 były ocenione tak samo, zaś w tylko w jednej słabiej od panów. Do 5 najmocniejszych cech, w których kobiety były oceniane wyżej należą: podejmowanie inicjatywy, dążenie do samorozwoju, prawość i uczciwość, dążenie do realizacji wyników, dbałość o rozwój innych. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat mitów nt. kobiet w biznesie i cech liderów, tu znajdziesz więcej.
Czy wiecie, że tak naprawdę to cyfryzacja postawiła klienta a nie produkt w centrum zainteresowania?
Okazuje się, że obecnie w zasadzie każda i każdy z nas ?kształtuje rynek?. To my (klientki i klienci) uczymy przedsiębiorców ? to oni muszą nauczyć się nas, jeśli chcą abyśmy coś od nich kupiły/kupili. Co więcej powinni spojrzeć na nas w sposób holistyczny i znaleźć z nami co najmniej pięć elementów styku, jeśli chcą, aby ich marka była w obszarze naszego zainteresowania.
Jak zauważa nasza członkini – ?guru? w temacie cyfryzacji: Bożena Leśniewska, nie wszystkie przedsiębiorstwa są już na etapie rozumienia tej fundamentalnej zmiany jednak zmiana jest nieunikniona. O zmianie relacji firma ? klient, a także o wzrośnie znaczenia e-sprzedaży więcej w wywiadzie z Bożeną TUTAJ.
Mentoring, partnerska relacja między “mistrzem” a “uczniem” zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału ucznia.
W Stowarzyszeniu LiderShe wiele z naszych członkiń angażuje się w ten rodzaj programów rozwojowych.
Ewa Dąbrowska, jako mentor wspiera rozwój “młodszych stażem zawodowym? kobiet. Obecnie bierze udział w kilku programach:
-program między korporacjami,
-program wewnętrzny oraz
-programy otwarte dla “wszystkich” kobiet.
Jak sama mówi : “To świetne inicjatywy – zarówno dla Mentee jak i Mentora. Mentee może czerpać inspirację z doświadczenia Mentora, zadawać pytania, radzić się. Dla mnie jako Mentora to ogromna radość widzieć, że Mentee czerpie motywację, nabiera pewności siebie i wiary że można. Dla mnie mentoring to taka iskra zapłonowa, bo w każdej z nas jest ogromny potencjał, tylko w pędzie codziennych prac gubimy odpowiedź na kluczowe pytanie co ważne dla nas i czego chcemy?”.
Czy zastanawiacie się czasem, jaki jest cel powoływania rad nadzorczych?
Część z naszych Pań już zasiada w radach lub myśli o wejściu do nich. Ostatni rok przyniósł szereg regulacji, które wymuszą profesjonalizację rad nadzorczych, działających w jej ramach komitetów i stworzą też dużo większą przestrzeń do tego, aby rady były zasilane merytorycznymi członkami. Rola Przewodniczącego Rady staje się kluczowa, jako łącznika między akcjonariuszami, a zarządem. Przewodniczący staje się także osobą definiującą standardy pracy rady, standardy wobec oczekiwanych informacji, a przede wszystkim standardy komunikacji, zarówno wewnątrz rady, jak i z zarządem.
Zofia Dzik, 20 czerwca 2017, wzięła udział i współprowadziła spotkanie w ramach Forum Rad Nadzorczych i GPW, poświęcone roli przewodniczących rad nadzorczych, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru strategii.