„Razem możemy więcej”. Debiut Agnieszki Servaas w kręgu przedsiębiorczych kobiet.

Razem możemy więcej” – te słowa przyświecają Agnieszce Servaas zawsze, kiedy spotyka się z ludźmi.

budowanie świadomości19 maja, podczas kobiecego spotkania, swój debiut w kręgu przedsiębiorczych kobiet ze Stowarzyszenie LiderShe miała Prezes VIVE Management – Agnieszka Servaas. Przedstawiła siebie i współtworzoną organizację VIVE Group. Mówiła o tym, jak możemy się rozwijać w sposób zrównoważony, dając tekstyliom drugie i kolejne życie oraz jak rożne materiały możemy nich zrobić.

Był to niezwykły dzień, spędzony wśród wyjątkowych kobiet, które inspirują wiedzą, doświadczeniem
i wrażliwością. Łącząc naszą moc, świadomie zmieniamy świat wokół nas.

Członkinie Stowarzyszenia, które uczestniczyły w spotkaniu, miały okazję zapoznać się ze specyfiką branży tekstyliów, obejrzeć pokaz mody, bazujący na tekstyliach z Nurtu Textile Upcycling oraz wymienić się własnymi spostrzeżeniami i refleksjami na temat branży modowej. Dobra energia, która panowała podczas wydarzenia, spowodowała, że Kobiety miały możliwość bliższego poznania siebie nawzajem oraz rozmowy na różnorodne tematy kobiece i biznesowe.

Chcesz mieć wpływ? Zacznij współdziałać!

 


Więcej o tematyce spotkania:

  • VIVE Group:

VIVE Group działając od 29 lat, jest liderem branży recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie. Firma stawia sobie za cel stuprocentowe wykorzystanie odzieży używanej, segregowanej każdego dnia w ilości setek ton, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych w Polsce, w pełni skomputeryzowanych linii do sortowania odzieży.

https://www.vivetextilerecycling.pl/

  • Nurt Textile Upcycling

Textile Upcycling to forma przetwarzania wtórnego odpadów tekstylnych, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej. To pierwszy w Polsce tak spektakularny projekt z dziedziny art recyklingu,
w który zaangażował się znany projektant mody Mariusz Przybylski, WWF Polska, czy ambasadorzy, ludzie biznesu
i sportu z całego świata. Głównym celem projektu jest budowanie świadomość recyclingu tekstyliów
w Polsce i za granicą.

Do tej pory zostały zrealizowane następujące odsłony nurtu: TRANSPLANTACJA, ADAPTACJA, RE:AKTYWACJA, Bow Re:Tied.

http://textileupcycling.pl/

  • Kompozyt VIVE Texcellence

VIVE Texcellence to innowacyjne przedsięwzięcie, polegające na przetwórstwie odzieży i procesie tworzenia nowych, użytkowych produktów, czego efektem jest kompozyt tekstylny. Jest to innowacyjna alternatywa dla drewna, o wyjątkowych właściwościach: wytrzymałość, sprężystość, odporność na warunki zewnętrzne. Celem VIVE Innovation i procesu produkcji materiału jest chęć stworzenia obiegu zamkniętego, wspierając tym samym politykę zrównoważonego rozwoju.

https://vivetexcellence.pl/