Spotkanie o modzie z Joanną Dadas

foto Joanna Dadas
Jak Cię widzą, tak Cię piszą. W ostatnim roku widzą nas głównie na ekranie komputera, w małym okienku na Zoom czy Google Meet. I co widzą? Hmm… trochę sobie odpuściłyśmy.

Nie ma w tym nic nagannego, bo garnitur i pełen makijaż zza stołu w kuchni przy którym pracujemy, byłyby groteskowe. Niemniej, musimy przyznać, że kiedy pofarbujemy odrosty, zrobimy kreski na powiekach albo założymy sukienkę, w której czujemy się atrakcyjnie, wstępuje w nas nowa energia,
a poczucie pewności siebie natychmiast rośnie. Dbanie o siebie i o to jak wyglądamy miewa wpływ terapeutyczny na samopoczucie i często podnosi naszą skuteczność zawodową.

O wzmacnianiu pewności siebie i naszego dobrego samopoczucia poprzez strój, bieliznę, dodatki, biżuterię, ustawianie dobrego oświetlenia w czasie wideokonferencji czy przyjęcie korzystnej postawy do zdjęcia rozmawiałyśmy we środę, 17.02, z Joanną Dadas.

Joanna Dadas jest stylistką z ponad 25-letnim doświadczeniem. Na co dzień pracuje z gwiazdami telewizji, piosenkarkami, aktorkami, a także z kobietami ze świata biznesu. Moda jest jej pasją, a inspiracji szuka w stylu skandynawskim.

Dewiza Joanny to: im mniej tym lepiej. Usłyszałyśmy o tym, że warto zainwestować w szafę kapsułową, która mimo nieprzesadnej zawartości jest w stanie „obsłużyć” większość okazji. Usłyszałyśmy o sprawdzonych przez nią trikach na wysmuklenie sylwetki i o tym, że wraca moda z lat 90-tych.
Joanna wierzy jednak, że niezależnie od mody i trendów, warto ubierać się w rzeczy dobrej jakości, w których czujemy się wygodnie i szlachetnie. Wierność swojemu stylowi jest zawsze modna i nie poddaje się przemijającym błyskawicznie trendom. W modzie, jak w każdej innej dziedzinie życia, autentyczność przemawia najmocniej. Joanna namawiała nas do kupowania torebek, ubrań, biżuterii i butów od polskich projektantów. Polski design nie ma kompleksów, jest wyjątkowy i niczego nie kopiuje. Dodatkowo, ma tę zaletę, że jest łagodniejszy dla naszych portfeli niż znane międzynarodowe marki.

Spotkanie na temat mody było pierwszą wspólną sesją członkiń stowarzyszenia LiderShe i Klubu Absolwentek Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe. Studia LiderShe na Akademii Leona Koźmińskiego ukończyły już dwa roczniki wspaniałych, ambitnych pań, z którymi stowarzyszenie LiderShe chce podtrzymywać relację i wspólnie budować organizacje, w których kobiety są doceniane, wspierane i promowane.