Trwa rekrutacja na Studia Podyplomowe APK LiderShe (IV edycja)

Trwa rekrutacja na Studia Podyplomowe APK LiderShe (IV edycja)

Inicjatywa Stowarzyszenia LiderShe realizowana wspólnie i przy współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego zaprasza na IV edycję Studiów Podyplomowych Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe. Studia Podyplomowe APK LiderShe to projekt unikatowy. Unikatowy, gdyż stworzony przez KOBIETY z myślą o KOBIETACH. Czytaj więcej….

Rekrutacja odbywa się poprzez stronę APK LiderShe w Akademii Leona Koźmińskiego.

“Razem możemy więcej”. Debiut Agnieszki Servaas w kręgu przedsiębiorczych kobiet.

“Razem możemy więcej”. Debiut Agnieszki Servaas w kręgu przedsiębiorczych kobiet.

Razem możemy więcej” – te słowa przyświecają Agnieszce Servaas zawsze, kiedy spotyka się z ludźmi.

budowanie świadomości19 maja, podczas kobiecego spotkania, swój debiut w kręgu przedsiębiorczych kobiet ze Stowarzyszenie LiderShe miała Prezes VIVE Management – Agnieszka Servaas. Przedstawiła siebie i współtworzoną organizację VIVE Group. Mówiła o tym, jak możemy się rozwijać w sposób zrównoważony, dając tekstyliom drugie i kolejne życie oraz jak rożne materiały możemy nich zrobić.

Był to niezwykły dzień, spędzony wśród wyjątkowych kobiet, które inspirują wiedzą, doświadczeniem
i wrażliwością. Łącząc naszą moc, świadomie zmieniamy świat wokół nas.

Członkinie Stowarzyszenia, które uczestniczyły w spotkaniu, miały okazję zapoznać się ze specyfiką branży tekstyliów, obejrzeć pokaz mody, bazujący na tekstyliach z Nurtu Textile Upcycling oraz wymienić się własnymi spostrzeżeniami i refleksjami na temat branży modowej. Dobra energia, która panowała podczas wydarzenia, spowodowała, że Kobiety miały możliwość bliższego poznania siebie nawzajem oraz rozmowy na różnorodne tematy kobiece i biznesowe.

Chcesz mieć wpływ? Zacznij współdziałać!

 


Więcej o tematyce spotkania:

 • VIVE Group:

VIVE Group działając od 29 lat, jest liderem branży recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie. Firma stawia sobie za cel stuprocentowe wykorzystanie odzieży używanej, segregowanej każdego dnia w ilości setek ton, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych w Polsce, w pełni skomputeryzowanych linii do sortowania odzieży.

https://www.vivetextilerecycling.pl/

 • Nurt Textile Upcycling

Textile Upcycling to forma przetwarzania wtórnego odpadów tekstylnych, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej. To pierwszy w Polsce tak spektakularny projekt z dziedziny art recyklingu,
w który zaangażował się znany projektant mody Mariusz Przybylski, WWF Polska, czy ambasadorzy, ludzie biznesu
i sportu z całego świata. Głównym celem projektu jest budowanie świadomość recyclingu tekstyliów
w Polsce i za granicą.

Do tej pory zostały zrealizowane następujące odsłony nurtu: TRANSPLANTACJA, ADAPTACJA, RE:AKTYWACJA, Bow Re:Tied.

http://textileupcycling.pl/

 • Kompozyt VIVE Texcellence

VIVE Texcellence to innowacyjne przedsięwzięcie, polegające na przetwórstwie odzieży i procesie tworzenia nowych, użytkowych produktów, czego efektem jest kompozyt tekstylny. Jest to innowacyjna alternatywa dla drewna, o wyjątkowych właściwościach: wytrzymałość, sprężystość, odporność na warunki zewnętrzne. Celem VIVE Innovation i procesu produkcji materiału jest chęć stworzenia obiegu zamkniętego, wspierając tym samym politykę zrównoważonego rozwoju.

https://vivetexcellence.pl/

Relacja ze spotkania Klubu Absolwentek

Relacja ze spotkania Klubu Absolwentek

W Klubie Alumnów Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe
w czwartkowy wieczór 25 marca było o zmianie. Temat niby przegadany na wszystkie możliwe strony, a jednak ciągle wzbudzający wiele emocji. Niby wiemy, że trzeba, że warto,
że inaczej się nie da a jednak wciąż lubimy ją trochę mniej
niż bardzo.

Spotkanie moderowała Katarzyna Rozenfeld – mama, bizneswoman, coach, mentorka, podróżniczka, przewodnicząca, wolontariuszka, siostra, ekspertka, koleżanka, partnerka, przyjaciółka  i… kilka innych życiowych ról z krótszym lub dłuższym okresem ważności oraz członkini Stowarzyszenia LiderShe.

Dyskutowałyśmy o tym:myśl

 • po co w ogóle się zmieniać?
 • jak się do zmiany motywować?
 • jak wytrwać w zmianie drobnych nawyków prowadzących do spektakularnych transformacji?

Nie zabrakło też rozmów o tym czy kobietom łatwiej wdrażać zmiany i kiedy porażka we wdrażaniu zmiany jest „tylko” sygnałem do przegrupowania sił, a kiedy jasną informacją, że warto zacząć rozważać inną zmianę.

Było ciepło, kameralnie i interaktywnie.

A ze zmianą jak z życiem… wszystko jest trudne dopóki nie stanie się łatwe.

Życzę wszystkim aby szybciej było łatwo.

Klub Absolwentek Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe

Klub Absolwentek Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe

Cel Klubu jest spójny z wizją LiderShe:

 • wspieranie rozwoju zawodowego i osobistego kobiet,
 • budowanie pozycji kobiet w biznesie i życiu społecznym,
 • rozwój kariery zawodowej,
 • platforma do wymiany doświadczeń,
 • rozwój kompetencji przywódczych.

Uczestniczki Klubu to absolwentki studiów podyplomowych APK LiderShe.

Spotkania w ramach Klubu Absolwentek odbywają się raz w miesiącu. Celem spotkań jest wymiana doświadczeń biznesowych oraz dyskusje panelowe z zaproszonymi ekspertami z rynku lub naszymi członkiniami.

Dodatkowo w ramach Klubu oferujemy absolwentkom mentoring jako kontynuację pracy nad własnym samorozwojem. Chcemy wspierać ambitne cele naszych Absolwentek oraz realizacje celów zawodowych. Program koncentruje się na rozwoju kompetencji przywódczych Mentee, wspiera  w świadomym zaplanowaniu drogi zawodowej i zwiększa skuteczność biznesową. Mentorkami są członkinie LiderShe.

Spotkanie o modzie z Joanną Dadas

Spotkanie o modzie z Joanną Dadas

foto Joanna Dadas
Jak Cię widzą, tak Cię piszą. W ostatnim roku widzą nas głównie na ekranie komputera, w małym okienku na Zoom czy Google Meet. I co widzą? Hmm… trochę sobie odpuściłyśmy.

Nie ma w tym nic nagannego, bo garnitur i pełen makijaż zza stołu w kuchni przy którym pracujemy, byłyby groteskowe. Niemniej, musimy przyznać, że kiedy pofarbujemy odrosty, zrobimy kreski na powiekach albo założymy sukienkę, w której czujemy się atrakcyjnie, wstępuje w nas nowa energia,
a poczucie pewności siebie natychmiast rośnie. Dbanie o siebie i o to jak wyglądamy miewa wpływ terapeutyczny na samopoczucie i często podnosi naszą skuteczność zawodową.

O wzmacnianiu pewności siebie i naszego dobrego samopoczucia poprzez strój, bieliznę, dodatki, biżuterię, ustawianie dobrego oświetlenia w czasie wideokonferencji czy przyjęcie korzystnej postawy do zdjęcia rozmawiałyśmy we środę, 17.02, z Joanną Dadas.

Joanna Dadas jest stylistką z ponad 25-letnim doświadczeniem. Na co dzień pracuje z gwiazdami telewizji, piosenkarkami, aktorkami, a także z kobietami ze świata biznesu. Moda jest jej pasją, a inspiracji szuka w stylu skandynawskim.

Dewiza Joanny to: im mniej tym lepiej. Usłyszałyśmy o tym, że warto zainwestować w szafę kapsułową, która mimo nieprzesadnej zawartości jest w stanie „obsłużyć” większość okazji. Usłyszałyśmy o sprawdzonych przez nią trikach na wysmuklenie sylwetki i o tym, że wraca moda z lat 90-tych.
Joanna wierzy jednak, że niezależnie od mody i trendów, warto ubierać się w rzeczy dobrej jakości, w których czujemy się wygodnie i szlachetnie. Wierność swojemu stylowi jest zawsze modna i nie poddaje się przemijającym błyskawicznie trendom. W modzie, jak w każdej innej dziedzinie życia, autentyczność przemawia najmocniej. Joanna namawiała nas do kupowania torebek, ubrań, biżuterii i butów od polskich projektantów. Polski design nie ma kompleksów, jest wyjątkowy i niczego nie kopiuje. Dodatkowo, ma tę zaletę, że jest łagodniejszy dla naszych portfeli niż znane międzynarodowe marki.

Spotkanie na temat mody było pierwszą wspólną sesją członkiń stowarzyszenia LiderShe i Klubu Absolwentek Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe. Studia LiderShe na Akademii Leona Koźmińskiego ukończyły już dwa roczniki wspaniałych, ambitnych pań, z którymi stowarzyszenie LiderShe chce podtrzymywać relację i wspólnie budować organizacje, w których kobiety są doceniane, wspierane i promowane.