Październik, 2023 / KOBIETY NA WYBORY

W kobietach jest moc! A najlepszym na to dowodem jest sukces kampanii edukacyjnej Kobiety na Wybory, która miała swoje podsumowanie 26 października. Jako Stowarzyszenie LiderShe, byłyśmy jednym z dumnych partnerów tej inicjatywy.

Celem kampanii było zachęcenie Polek do aktywnego uczestniczenia w wyborach parlamentarnych 2023. Akcję wsparło tysiące osób i organizacji w całym kraju:

  • 60 osób w zespole kampanii,
  • ponad 260 firm i 107 organizacji pozarządowych,
  • 1860 osób wykorzystało swój wizerunek do promowania kampanii,
  • 1060 ambasadorek i ambasadorów wzięło udział w inicjatywie,
  • 134 artystek i artystów oraz 365 osób publicznych dołączyło do akcji.

kobiety na wyboryKampania Kobiety na Wybory uzyskała aż 200 mln wyświetleń w mediach, a fraza #kobietynawybory została użyta aż 53 mln razy! Co trzecia Polka usłyszała o inicjatywie – dotarła ona aż do 34 proc. kobiet w kraju. Tym samym, kampania Kobiety na Wybory stała się największą kampanią kobiecą w Polsce!

Jesteśmy niezwykle dumne, że pomysłodawczynią i inicjatorką kampanii była członkini Stowarzyszenia LiderShe – Katarzyna Rozenfeld. To jej zaangażowanie i determinacja zmotywowały tysiące osób do włączenia się w akcję. To dzięki niej przesłanie kampanii dotarło do milionów kobiet w całej Polsce i zbudowało w nich wiarę, że ich głos ma znaczenie.

Więcej na stronie LinkedIn Stowarzyszenia LiderShe.

Scroll to Top