kilka słów o
Akademia Przywództwa Kobiet
studia podyplomowe
Wyjątkowe studia stworzone przez kobiety liderki dla innych kobiet.
Akademia Przywództwa Kobiet LiderShe to studia podyplomowe realizowane we współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Dla kogo
Program jest skierowany do kobiet, którym zależy na świadomym rozwoju kariery zawodowej i osiąganiu sukcesów w biznesie. Adresujemy go zarówno do liderek z doświadczeniem w zarządzaniu, które chcą wejść na wyższy poziom kompetencji, jak i do kobiet już dziś odgrywających kluczową rolę w polskim biznesie – pragnących poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć umiejętności niezbędne do dalszego rozwoju kariery zawodowej.
- studia trwają 1 rok (2 semestry)
- obejmują 11 zjazdów sobotnio - niedzielnych
- 184 godziny zajęć dydaktycznych
- min. liczba punktów ECTS - 32
- Cena studiów: 11 800zł (lub w ratach 2x5 900zł)
- Cena ze zniżką za jednorazową płatność: 11 300zł
- Wpisowe: 400zł
Wymagania dla kandydatek to:
- ukończenie studiów wyższych (tytuł zawodowy: licencjat, inżynier, lekarz, magister),
- co najmniej 8 lat doświadczenia zawodowego, w tym:
> 5 lat zarządzania zespołem lub 5 zarządzania dużymi zespołami projektowymi,
> lub 3 lata zarządzania zespołem i 3 lata zarządzania dużymi zespołami projektowymi, - umiejętność posługiwania się językiem angielskim w mowie i piśmie co najmniej średniozaawansowanym.
Studia są płatne, chociaż w każdej edycji studiów Stowarzyszenie LiderShe oferuje stypendia dla przyszłych liderek. Przyznawane są one kobietom ukierunkowanym na rozwój osobisty, które są aktywne społecznie, zwłaszcza w obszarze wspierania innych kobiet. Pragniemy dzięki temu przyczynić się do jeszcze większej aktywizacji kobiet na rynku pracy i wspierać rozwój ich kariery.
cele studiów
do ubiegania się przez kobiety o najwyższe stanowiska kierownicze,
dotyczącej zarządzania w świecie technologii cyfrowych, zarządzania zmianą, zarządzania kryzysem i konfliktem, rachunkowości zarządczej, podstaw prawa, modeli biznesu i społecznej odpowiedzialności biznesu,
niezbędnej do rozwoju osobistego, komunikowania się z ludźmi oraz zarządzania zespołem,
dotyczących wykorzystywania najnowszych technologii w komunikowaniu się i budowaniu marki osobistej liderki/lidera,
związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem i zespołem różnorodnych ze względu na cechy demograficzno-społeczne ludzi.
program i wykładowcy
przywódczych wśród kobiet, które chcą ubiegać się o najwyższe stanowiska zarządcze i odgrywać wiodące role z swoich branżach.
Autorski program Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe skupia się na trzech filarach:
- zarządzanie sobą,
- zarządzanie zespołem,
- zarządzanie organizacją.
Wykładowczyniami w Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe są przede wszystkim członkinie Stowarzyszenia LiderShe wymienione poniżej, a pełna lista wykładowców dostępna jest na Stronie Leona Koźmińskiego.
dr Anna Kieszkowska-Grudny LinkedIn
W tym gronie znajdują się doświadczone menedżerki i menadżerowie z wieloletnim doświadczeniem w pracy na stanowiskach kierowniczych, zasiadający w radach nadzorczych i zarządach wiodących przedsiębiorstw w Polsce z różnych sektorów rynku.
klub absolwentek
To wyjątkowa społeczność, która łączy absolwentki studiów podyplomowych Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe. Spotkania w ramach Klubu odbywają się raz w miesiącu. Ich celem jest wymiana doświadczeń biznesowych, budowanie relacji oraz wzajemne wspieranie się w dalszej drodze rozwoju i kariery. Jest to również wspaniała platforma do wymiany pomysłów, inicjatyw i działań rozwojowych. W ramach spotkań Klubu, absolwentki biorą udział w sesjach mentoringowych oraz dyskusjach panelowych z zaproszonymi ekspertami. Spotkania Klubu obejmują szeroki zakres tematyczny, w tym rozwój osobisty, mentoring, girl power, innowacje i trendy, CSR.
Cel Klubu jest spójny z wizją Stowarzyszenia LiderShe:
- wspieranie rozwoju zawodowego i osobistego kobiet,
- budowanie pozycji kobiet w biznesie i życiu społecznym,
- rozwój kariery zawodowej,
- platforma do wymiany doświadczeń,
- rozwój kompetencji przywódczych.
„Najlepsza podróż życia nie zastąpi podróży w głąb siebie. Ciągły rozwój i poszerzanie wiedzy sprawiły, że zapisałam się na studia Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe. Dzięki programowi wzmocniłam odwagę w podejmowaniu nietuzinkowych decyzji w biznesie i w życiu, rozwinęłam myślenie analityczne połączone z intuicyjnym”

„Studia na Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe dały mi możliwość spotkania wyjątkowych osób. Tworzą je kobiety, które inspirują do odkrywania siebie i swojego potencjału, motywują do działania, dzielą się własnymi doświadczeniami oraz bezcenną wiedzą”

„Udział w studiach to jedno z najważniejszych, a nawet przełomowe wydarzenie w moim dotychczasowym życiu zawodowym. Jako młoda managerka szukałam Mentorki w rozwoju swoich kompetencji przywódczych i wiedzy na temat zarządzania zespołem i firmą. Wszystko to znalazłam w jednym miejscu – właśnie podczas studiów podyplomowych Akademia Przywództwa Kobiet, których stypendystką zostałam dzięki Stowarzyszeniu LiderShe”

„Akademia Przywództwa Kobiet KiderShe oferuje kobietom niezwykłą okazję poznania osób, które działają wspierająco – jako koleżanki, mentorki, przewodniczki. Kontakty nawiązane na studiach są bezcenne na dalszej drodze rozwoju kariery lub własnego biznesu.”

„Jest wiele wyborów, których można dokonać. Natomiast są tylko jedne studia, na których kobiety wzajemnie wspierają kobiety. Akademia Przywództwa Kobiet LiderShe to miejsce, w którym uwalniamy niezwykły potencjał kobiet.”

„Naszym celem jest wspierać kobiety. Te, które są już dojrzałymi managerkami, ale również te, które są w trakcie swojej drogi zawodowej i rozwijają się, natomiast mają problem, żeby zrobić ten pierwszy krok w karierze. Taka pomoc kobietom, które mają aspiracje, zaoszczędzi ich czas i energię – będą mogły uczyć się na bazie naszych doświadczeń.”

„Wspieranie musi iść w dół. Nasze studia w Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe to wysłanie windy w dół: żeby na poziom prezesowski mogła wjechać kolejna dziewczyna z ambicjami. Na studiach dziewczyny są nawzajem dla siebie coachami. Rozmawiamy o tym, jak przechodzimy przez sytuację kryzysową, jak budujemy zespół, jak zarządzamy ludźmi. Bo kobiety robią to trochę inaczej.”

„To świetne inicjatywy – zarówno dla Mentee jak i Mentora. Mentee może czerpać inspirację z doświadczenia Mentora, zadawać pytania, radzić się. Dla mnie jako Mentora to ogromna radość widzieć, że Mentee czerpie motywację, nabiera pewności siebie i wiary, że można. Mentoring to taka iskra zapłonowa, bo w każdej z nas jest ogromny potencjał. Tylko w pędzie codziennych prac gubimy odpowiedź na kluczowe pytanie – co jest ważne dla nas i czego chcemy.”
